Transferowy szał siatkarskich ciał.

Posted: 13 Maj 2013 in plus liga.

Kolejny sezon Plus Ligi już za nami. Przyniósł nam dużo emocji, zarówno pozytywnych jak i tych negatywnych. Są drużyny, które mają co świętować, ale są też takie zespoły, które nie mogą być zadowolone ze swoich występów. Na poprawę humoru najlepsze są zakupy! Dlatego też większość klubów od razu po finale postanowiła zaopatrzyć się w najlepsze nazwiska. 

Asseco Resovia Rzeszów

Po zdobyciu Mistrzostwa Polski drużynę z Rzeszowa opuściło aż trzech siatkarzy, wśród nich znalazł się Zbyszek Bartman, Maciej Dobrowolski i Nikola Kovacević. Ten ostatni nie przekonał swoją grą trenera Kowala, dlatego też mało widzieliśmy go na boisku. Na szczęście „mistrzowi się nie odmawia” i Resovia szybko znalazła zastępstwa dla tych trzech zawodników. W miejsce Dobrowolskiego przyszedł Fabian Drzyzga, który wcześniej występował w Politechnice Warszawskiej. Na ataku „Zibiego” zastąpi Dawid Konarski, który do Rzeszowa przyszedł z Bydgoszczy. Na przyjęciu w przyszłym roku ujrzymy Nikołaja Penczewa, który dla Asseco Resovii opuścił Effectora Kielce. Bułgarski siatkarz o miejsce w szóstce będzie musiał walczyć z Alekiem Achremem i Paulem Lotmanem, którzy tak jak Piotr Nowakowski i Lucas Tichacek przedłużyli umowy z Mistrzem Polski o dwa lata. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Drużyna Wicemistrza Polski chwilowo tylko ubożeje w swoim składzie. ZAKSA straciła trenera, Daniela Castellaniego, który od nowego sezonu poprowadzi Fenerbahce Stambuł. Argentyńskiego szkoleniowca w Kędzierzynie zastąpi wielokrotny reprezentant Polski, Sebastian Świderski, który pełnił funkcję II trenera. Turecki kierunek, śladem trenera, wybrał uwielbiany przez wszystkich Felipe Fonteles. W tym roku będziemy jeszcze mogli oglądać tego zawodnika na polskich boiskach, gdyż dostał on powołanie do kadry Brazylii! 
ZAKSĘ opuścił jeszcze jeden Brazylijczyk – Rogerio Nogueira. 

KS Jastrzębski Węgiel

Z klubem z Jastrzębia żegna się dwóch zawodników: Russel Holmes i Matteo Martino. Ten drugi, okrzyknięty transferem sezonu okazał się wielkim niewypałem. Do tej pory udało im się pozyskać Alena Pajenka, który do Polski przywędruje prosto z Maceraty. Ponadto klub zainteresowany jest kupnem Michała Bąkiewicza i Michała Masnego.

Delecta Bydgoszcz

Po udanym sezonie nastąpił rozbiór drużyny z Bydgoszczy. Klub opuścili już: Stefan Antiga, Andrzej Wrona, Dawid Konarski i Michał Masny, czyli ponad połowę swojego podstawowego składu. Zmienił się również trener drużyny. Piotra Makowskiego, który objął reprezentację Polski kobiet, zastąpi Marek Kardas. W Delekcie w przyszłym sezonie zobaczymy Miłosza Zniszczoła. Drużyna jest też blisko podpisania umowy z Jakubem Jaroszem.

PGE Skra Bełchatów

Największych zmian dokonała do tej pory Skra Bełchatów, która ubiegły sezon może zaliczyć do swoich najgorszych. Bełchatowianie wymienili sztab szkoleniowy. Z drużyny odszedł Jacek Nawrocki i jego asystent, Maciej Bartodziejski. Nowym trenerm został Miguel Angel Falasca, który dwa sezony temu grał w Skrze jako rozgrywający. Będzie to debiut Hiszpana w roli szkoleniowca. Z klubem pożegnali się również: Wytze Kooistra, Dante Boninfante, Aleksandar Atanasijević, Michał Winiarski i Michał Bąkiewicz.
Odejście Atanasijevica oznacza powrót Mariusza Wlazłego na atak. W przyszłym sezonie w Bełchatowie zobaczymy nową starą twarz, czyli Stefana Antigę. Ponadto do zespołu dołączy dwóch Argentyńczyków, Nicolas Uriarte i Facundo Conte, a także odkrycie Andrei Anastasiego, Wojciech Włodarczyk. Na środku obok Karola Kłosa lubDaniel Plińskiego zobaczymy Andrzeja Wronę.

AZS Politechnika Warszawska

W stolicy nie dzieje się zbyt wiele. Drużyna straciła do tej pory swojego podstawowego rozgrywającego. Nie słychać nic o innych zmianach.

Effector Kielce

Drużyna z Kielc straciła Penczewa i Zniszczoła. W kręgu ich zainteresowań jest utytułowany Maciek Dobrowolski.

Lotos Trefl Gdańsk

Zespół z Gdańska opuścił trener, Dariusz Luks, który od przyszłego sezonu będzie szkoleniowcem siatkarek z Piły. Odszedł też Patryk Szczurek i Mateusz Mika. Trefl jest zainteresowany pozyskaniem Jakuba Jarosza.

AZS Częstochowa

W klubie spod Jasnej Góry nie odnotowaliśmy żadnych zmian

AZS UWM Olsztyn

Akademicy z Olsztyna poniosły duże straty. Drużyna straciła trenera (Radosław Panas przeszedł do Gdańska), ale szybko znalazła zastępstwo. Nowym szkoleniowcem został Krzysztof Stelmach. Z drużyną pożegnali się również: Rafael Batista da Silva, Jonas Kvalen, Guillermo Hernan, Piotr Gruszka. W kręgu zainteresowań klubu z Olsztyna znalazł się Rafał Buszek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s